Десять «єврейських» фактів, які варто знати про Новий Заповіт

Десять «єврейських» фактів, які варто знати про Новий Заповіт

Коли я тільки повірив в Ієшуа (Ісуса), я вважав, що я більше не єврей і що віра в цього єврейського чоловіка не має нічого спільного з єврейством. Згодом я почав читати Новий Заповіт і був шокований тим, що це єврейська книга і що вона розказує єврейську історію про євреїв в Ізраїлі. Ознайомтесь з наступними 10 фактами:

1. Справжнє ім'я Ісуса — Ієшуа. Це ім'я походить від івритського слова “Ієшу-а,” яке означає “спасіння.” Коли ангел прийшов до Йосипа, він сказав йому, щоб той назвав сина Ієшуа, тому що він стане “Ієшу-а” для свого народу! (Мф. 1:21) Це потужне пророцьке значення імені зникає в його грецькому чи англійському варіантах (також і в українському — прим. пер.).

2. Ім'я матері Ієшуа було не Мері, і навіть не Марія! Вона не була католичкою! Мірьям — це те саме ім'я, що й у сестри Мойсея. Це єврейське ім'я, і це було її ім'ям. Вона була ізраїльтянкою, що жила задовго до появи Ватикану.

3. Іван не був Хрестителем (baptist в англ. оригіналі статті). При великій повазі до моїх друзів-баптистів, Іван був останнім і найбільшим єврейським пророком, таким, як Єремія, Ісая та Єзекіїль. Він пророкував пришестя єврейського Месії. Він також був ізраїльтянином, який закликав єврейський народ приготуватись до прийняття Агнця Божого.

4. Хрещення не було унікальним явищем Нового Заповіту. Євреї, вірите ви в це чи ні, використовували водне занурення за декілька століть до того, як Іван почав занурювати в воду своїх єврейських послідовників. Одна з причин, чому вони не пручались цьому, — це було частиною їх культури. Неподалік від Храму археологи знайшли близько 50 резервуарів для занурення (миквот), призначених для тих, хто прийшов ритуально очиститись перед принесенням жертви в Храмі.

5. Петро не був першим Папою Римським! Петро, єврей, лише кілька років був керівником перших єврейських віруючих. Він передав кермо Якову (ми дійдемо і до нього за хвилину), брату Ієшуа, і почав мандрувати, розказуючи добру вістку про спасіння через Ієшуа. Не існує ніяких доказів того, що Петро був єпископом в Римі або що він передавав мантію єпископа комусь ще. Він був простим єврейським рибалкою, що став одним з найбільших провісників слів Ієшуа про спасіння. Він ніколи не припиняв жити по-єврейськи, і точно ніколи не вважав себе католиком. До речі, Біблія ясно говорить про те, що у Петра була теща, що означає, що у нього була і дружина, і тому дивно, що католицьким священникам (в тому числі і Папі Римському) заборонено одружуватись.

10facts2

6. Джеймс (мається на увазі Яков в англ. оригіналі статті і англ. перекладах Біблії) — це не ім'я того, хто написав Послання Якова і хто очолював перших єврейських віруючих, про що сказано в 15 главі Дій Апостолів. Джеймс — чудове ім'я для дворецького, водія чи навіть царя... але не для єврея, що жив в першому столітті. Його ім'я було Яаков! Латинською імена Джеймс і Яков дуже схожі, і через лінгвістичний конфуз Яков став Джеймсом в англійськму перекладі Нового Заповіту.

7. Ієшуа помер на Песах, воскрес на Свято Перших Плодів (Йом hа-Бікурім) і Дух Святий зійшов на Єрусалим в день П'ятидесятниці (Шавуот). Це три найбільш значущих дні в історії, і Господь зробив так, щоб вони припали на найбільш значущі для євреїв дні тої самої весни 30 року н.е. Так, ніби Бог сказав: “Агов, не забудьте, що все це почалось з євреїв в Єрусалимі!” На жаль, Церква все-таки забула...

8. Павло ніколи не змінював ім'я. Біблія побіжно згадує про те, що Савл — це те саме, що і Павло (Дії 13:9). Як і у більшості євреїв, у нього було ім'я, яке використовувалось людьми в тій місцевості, де він жив (в Римській імперії), і єврейське ім'я. Думка про те, що він позбавився свого єврейського імені, — це щонайменше не біблейська ідея, та і взагалі невігластво. Я, коли народився, також отримав англійське ім'я Рон, і єврейське ім'я Хаїм.

9. Весь Новий Заповіт написаний євреями. Є деякі розбіжності щодо того, чи був Лука євреєм (і мені відомі серйозні аргументи з обох сторін), але всі інші автори точно були євреями.

10. Причастя було запроваджено на Пасхальному Седері. Ієшуа взяв Афікоман, особливу частину листка маци (незаквашеного хліба), яка використовувалась під час Пасхального Седеру, і підняв третю чашу з чотирьох, над якими читаються благословіння під час Пасхальної трапези, Чашу Викупу, і попрохав, щоб Його єврейські учні продовжили цю єврейську традицію.

11. БОНУС: всі перші послідовники Ієшуа були євреями. Коли язичники почали приходити до віри в Нього, було чимало тих, хто вважав, що неєвреям, що бажають вірити в євреського Месію, необхідно спочатку навернутись в юдаїзм. В решті решт (Дії 15) було вирішено, що це не обов'язково. Але ніколи єврейським послідовникам Ієшуа і в голову не приходило, що вони більше не євреї!

Питання: Як Ви вважаєте, чи багатьом християнам знайома ця інформація? А як щодо євреїв?

Десять «еврейских фактов», которые нужно знать о Новом Завете

Автор — Рон Кантор / messiahsmandate.org
Переклад — Ганна Іващенко для ieshua.org

donate

Последнее пожертвование: 18.02. Спасибо!