Jak możemy modlić się w realiach antysemityzmu?

Jak możemy modlić się w realiach antysemityzmu?

Biblia nie może bardziej jednoznacznie odnieść się do tego zagadnienia, jak poprzez Bożą obietnicę względem Abrahama i jego potomków z Ks. Rodzaju 12:3

 „I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.”

W ostatecznym rozrachunku, antysemityzm przyniesie więcej szkody tym, którzy go praktykują, niż tym, którzy stali się celem jego ataków. I choć ciężko jest nam pojąć ogrom cierpień, jakie naród żydowski musiał znieść w wyniku prześladowań na przestrzeni wieków, to o wiele straszniejsza jest myśl o wiecznym potępieniu tych, którzy z determinacją nienawidzą ukochanych przez samego Boga. Yakov Bok (bohater nagrodzonej powieści „Pomocnik” autorstwa Bernarda Malamuda) po przeczytaniu Nowego Przymierza stwierdził: „Jeśli chcesz stać się antysemitą, musisz najpierw znienawidzić Jeszuę.”

Jako wierzący w Mesjasza mamy do odegrania ważną rolę w powstrzymywaniu fali antysemityzmu. Począwszy od samych siebie, musimy modlić się za naród żydowski i okazywać mu swoje poparcie, wyrażając je jasno wobec naszych żydowskich sąsiadów i dzieląc się z nimi Ewangelią.

Musimy stawiać opór wszelkiej nienawiści na tle religijnym i etnicznym, gdziekolwiek się z nią spotkamy — nie tylko w obronie narodu żydowskiego, ale także każdego innego. Ciało Mesjasza ma być oddane służbie proroczej, aby przeciwstawić się każdemu, czyje słowa i czyny zdradzają źródło pochodzenia — Ojca Kłamstwa.

Powinniśmy także badać samych siebie. Zastanówmy się, czy jest w nas coś  niewłaściwego, wymagającego odnowienia, którego może dokonać tylko Duch Boży ? Czy Jeszua nie powiedział nam: „Obłudniku, usuń najpierw belkę z własnego oka, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć drzazgę z oka swego brata.” (Mat.7:5)?

W świetle Bożej miłości do narodu żydowskiego, wierzący mogą modlić się na różne sposoby:

1. Przede wszystkim, aby naród żydowski, stał się otwarty na Ewangelię i przyjął Mesjasza.
2. O Bożą ochronę dla Żydów rozproszonych po całym świecie.
3. Za tych, którzy nienawidzą narodu żydowskiego — aby Bóg przemienił ich serca swoją ponadnaturalną mocą.
4. Abyśmy stali się narzędziami doniesienia Dobrej Nowiny do narodu żydowskiego i innych. Za ludzi zaangażowanych w służbę.

Antysemityzm ma tylko jedno skuteczne antidotum: doskonałą miłość Mesjasza, która „usuwa lęk” (1J.4:18).

Как нам молиться в свете антисемитизма?

Źródło: chosenpeople.com
Polska: Zuzanna Borówka

donate

Последнее пожертвование: 18.02. Спасибо!